ARTIȘTI


Căutați actorii, spectacolele sau regizorii preferați


A

Voicu Aaniţei


Valetul Oliviei - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Farmacistul / Tomy - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Venticello 2 - Amadeus de Peter Shaffer, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Popescu, învăţător şi ziarist - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Guildenstern - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Ioana Abur


Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu

Florin Aioane


Curio - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Fratele Ioan - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Osric - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Adriana Aldea


Zână - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Mihaela Alexandru


o organizatoare de nunţi, o ceferistă, o femeie gardian - public, o femeie fără adăpost - S-a furat mireasa de Radu Popescu, regia Radu Popescu

Doru Ana


Maksim Kuzmici Varravin / Creditorul evreu - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag
Ivan cel Groaznic, Bunşa Koreţki - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Ioana Ancea


Edith - Fantoma, dragostea mea de Noel Coward, regia Şerban Puiu
Zinaida Mihailovna - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Afrodita Androne


Doamna - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Tudor Andronic


Bernando - Hamlet de Wiliam Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Mădălina Anea


Domniţă - Paganini, text şi regie Mick Davis

Oana Anghel


Cerşetor, Mahalagiu - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Irina Antonie


Cami - Două liniuţe, text şi regie Lia Bugnar

Dan Apăvăloaie


Garda Elveţiană - Paganini, text şi regie Mick Davis

Alexandra Apetrei


Domniţă - Paganini, text şi regie Mick Davis
Leana - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor
10 pentru New York, text şi regie Lia Bugnar

Raluca Aprodu


Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu

Ştefan Aprodu


Paganini copil - Paganini, text şi regie Mick Davis

Matei Arvunescu


Căpitanul / un ofiţer - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Sampson - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
10 pentru New York, text şi regie Lia Bugnar
Căniţă - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Dan Aştilean


Antioh Elpidiforovici Raspliuev Oh - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag
Aubin - Doctori, femei şi alte întâmplări de Georges Feydeau, regia Vlad Corbeanu
René - Freamătul plopilor de Gérald Sibleyras, regia Anca Maria Colţeanu

B

Cătălin Babliuc


Bobo - 7 dintr-o lovitură, text şi regie Lia Bugnar
Prezervativ / Ricky - Două liniuţe, text şi regie Lia Bugnar
Bătrânul - Peretele, text şi regie Lia Bugnar
Iedul cel mijlociu - Procesul caprei cu un ied, text şi regie Radu Iacoban

Alexandra Laura Badea


Mavruşa bucătăreasa - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag
Nancy - Cum se cuceresc femeile de Woody Allen, regia Liviu Lucaci

Maria Cârlescu Badea


Maria, fată în casă - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Florin Bala


zugrav - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor
Cerşetor, Mahalagiu - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Ştefan Bănică


Jake - Jake şi femeile lui de Neil Simon, regia Claudiu Goga

Pavel Bârsan


Celimar - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor

Ana-Maria Bercu


Ţarina - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag
Fifica - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor
10 pentru New York, text şi regie Lia Bugnar

Andrei Bibire


Elf - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
un negustor - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Silviu Biriş


Leonard Joli Joli - Pijamale de Mawby Green şi Ed Feilbert, regia Silviu Biriș

Olimpiu Blaj


Părintele Vincenzo - Paganini, text şi regie Mick Davis

Claudiu Bleonţ


Allan Felix - Cum se cuceresc femeile de Woody Allen, regia Liviu Lucaci
Napoleon Bonaparte - Paganini, text şi regie Mick Davis
Tatăl - Domnul Ibrahim şi florile din Coran după Eric-Emmanuel Schmitt, dramatizarea și regia Chris Simion

Marius Bodochi


Jean-Jacques - Jurnalul plăcerii de Jean Claude Carriere, după o idee de Andreea Vulpe

Alexandru Bogdan


Bobo / Gabi - 7 dintr-o lovitură, text şi regie Lia Bugnar

Codrin Boldea


Elf - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Sebastian / Căpitanul - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Un muzicant - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Laertes - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Procopiu, avocat - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Petcuş - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Rusalina Bona


Valetul contelui Paris - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

Bianca Bor


Domniţă - Paganini, text şi regie Mick Davis

Eduard Boţ


Elf - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Ilona Brezoianu


Aspasiţa - Peretele, text şi regie Lia Bugnar
10 pentru New York, text şi regie Lia Bugnar

Vlad Brumaru


Opricinic - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Irina Bucescu


Marianne, fiica lui Orgon - Tartuffe de J.B.P.Molière, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Caterina Cavalieri - Amadeus de Peter Shaffer, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Lia Bugnar


Mama - Domnul Ibrahim şi florile din Coran după Eric-Emmanuel Schmitt, dramatizarea și regia Chris Simion
Clara - 7 dintr-o lovitură, text şi regie Lia Bugnar
Banca - Două liniuţe, text şi regie Lia Bugnar
10 pentru New York, text şi regie Lia Bugnar

Maria Buză


Arteziana - Peretele, text şi regie Lia Bugnar

C

Cristina Casian


Tilly - Efectul razelor gamma asupra crăiţelor lunatice de Paul Zindel, regia Mariana Cămărășan

Costel Caşcaval


Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu

Magda Catone


Curva 1 - Domnul Ibrahim şi florile din Coran după Eric-Emmanuel Schmitt, dramatizarea și regia Chris Simion

Diana Cavallioti


Debby Miller - Iubire isterică de Laura Cahill, regia Cristian Juncu
Contesa Olivia - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Zinaida Mihailovna - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Flavius Călin


Valentin - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Benvolio - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
un angrosist - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Natalia Călin


Aspasiţa - Peretele, text şi regie Lia Bugnar
Şi negru şi alb şi gri, text şi regie Mimi Brănescu

Irina Cărămizaru


Sharon Lake - Cum se cuceresc femeile de Woody Allen, regia Liviu Lucaci

Eduard Cîrlan


Genovez - Paganini, text şi regie Mick Davis
Fagot şi Trimisul suedez 1 - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag
Blându’, tâmplar - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Nae - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Ciprian Chiricheş


actor, trupa de teatru - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Paula Chirilă


Rosa - Doctori, femei şi alte întâmplări de Georges Feydeau, regia Vlad Corbeanu
Benvolio - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
un angrosist - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Adrian Ciobanu


Papa Pius al VII-lea / Gropar - Paganini, text şi regie Mick Davis

Ana Ciontea


Teresa Paganini - Paganini, text şi regie Mick Davis

Marcelo-S Cobzariu


Bocardon - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor
Inspectorul / Chelnerul - O femeie drăguţă cu o floare şi ferestre spre nord de Edvard Radzinski, regia Mihai Constantin
Gusi - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Selina Colceru


Zână - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Alexandru Constantin


Cerşetor, Mahalagiu - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Costel Constantin


Matache Profirel - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor
Gustave - Freamătul plopilor de Gérald Sibleyras, regia Anca Maria Colţeanu

Maria Constantin


Iepuraşul - O femeie drăguţă cu o floare şi ferestre spre nord de Edvard Radzinski, regia Mihai Constantin

Vlad Corbeanu


Miloslavski Jorj - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag
Dl. Moulineaux - Doctori, femei şi alte întâmplări de Georges Feydeau, regia Vlad Corbeanu

Andrada Corlat


Domniţă - Paganini, text şi regie Mick Davis

Sergiu Costache


Funcţionar - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag
Copil Brandahlîstova - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag

George Costin


Tartuffe - Tartuffe de J.B.P.Molière, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Theseu / Oberon - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Malvolio - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Fratele Lorenzo - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Antonio Salieri - Amadeus de Peter Shaffer, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Nae Caţavencu - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Claudius - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Căpitan Stamatescu - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Gabriel Costin


Pomponette - Doctori, femei şi alte întâmplări de Georges Feydeau, regia Vlad Corbeanu
Moşierul Cevankin - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag
Anton Semionovici Spak - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag
Mihai - S-a furat mireasa de Radu Popescu, regia Radu Popescu

Ana Covalciuc


Liudmila Spiriodonova Brandahlistova - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag
Ţarina - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag
Mara - S-a furat mireasa de Radu Popescu, regia Radu Popescu

Mădălina Craiu


Caterina Cavalieri - Amadeus de Peter Shaffer, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Eugen Cristea


Pitois - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor
Popa Roşca - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Tomi Cristin


Gusi - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

D

Anghel Damian


Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu
Gabi - 7 dintr-o lovitură, text şi regie Lia Bugnar

Cristina Danu


actor în trupa de teatru - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Zory David


Dr. Bradman - Fantoma, dragostea mea de Noel Coward, regia Şerban Puiu

Monica Davidescu


Ruth - Fantoma, dragostea mea de Noel Coward, regia Şerban Puiu
Yvonne Chauvinet - Pijamale de Mawby Green şi Ed Feilbert, regia Silviu Biriș

Mariana Dănescu


Dna Moulineaux - Doctori, femei şi alte întâmplări de Georges Feydeau, regia Vlad Corbeanu
Uliana Andreevna - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag
Hoaşca bătrână - Peretele, text şi regie Lia Bugnar

Corina Dănilă


Teresa Paganini / Genovez - Paganini, text şi regie Mick Davis

Toma Dănilă


Ettiene - Doctori, femei şi alte întâmplări de Georges Feydeau, regia Vlad Corbeanu

Elvira Deatcu


Teresa Paganini / Elise Bonaparte - Paganini, text şi regie Mick Davis
Fifica - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Silviu Debu


Spak Anton Semionovici - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Andreea Diac


Domniţă - Paganini, text şi regie Mick Davis

Adrian Dima


Culai - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Antonia Din


Zână - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Constantin Dinulescu


Pitois - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor

Cezar Dobre


Cerşetor, Mahalagiu - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Florin Dobre


zugrav - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor
Culai - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Dana Dogaru


Şi negru şi alb şi gri, text şi regie Mimi Brănescu

Răzvan Dragu


Căpitanul gărzilor - Paganini, text şi regie Mick Davis

Marius Drăguş


Woland - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Marius Drogeanu


Vernouillet - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor
Cerşetorul - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Andrei Duban


Popa Roşca - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Anca Dumitra


Maria - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Julie - Jake şi femeile lui de Neil Simon, regia Claudiu Goga

Alexandra Duţă


Crăiasa - O femeie drăguţă cu o floare şi ferestre spre nord de Edvard Radzinski, regia Mihai Constantin

E

Aida Economu


Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu

Luminiţa Erga


Edith - Jake şi femeile lui de Neil Simon, regia Claudiu Goga

Andreea Enache


Mavruşa bucătăreasa - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag

F

Bogdan Farcaş


Bobby - Iubire isterică de Laura Cahill, regia Cristian Juncu

Ștefan Fieraru


Culai - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Tudorel Filimon


Popa Roşca - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Sergiu Fleşner


Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag
Iakin - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Alin Florea


Antonio - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Contele Orsini – Rosenberg - Amadeus de Peter Shaffer, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Zaharia Trahanache - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Prinţul Escalus - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Egeu / Peter Gutuie - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Polonius - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Spiridon Necşulescu - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Bogdan Florea


Sebastian - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Valetul lui Montague - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Cristina Flutur


Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu

Sorin Flutur


Montague - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Tom Botișor - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Marcellus - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Un fotograf - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Preotul - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Zapisescu - Amadeus de Peter Shaffer, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Marius Furtună


Cerşetor, Mahalagiu - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

G

Radu Gabriel


Ivan Antonovici Raspliuev - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag
Miloslavski Jorj - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Ada Galeş


Julie - Jake şi femeile lui de Neil Simon, regia Claudiu Goga
Miloslavski Jorj - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Marian Ghenea


Secretul Doctorului Honigberger după Mircea Eliade, regia Dragoş Galgoţiu

Chrys Gherasim


Copil Brandahlîstova - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag

Raluca Ghervan


Dna Bradman - Fantoma, dragostea mea de Noel Coward, regia Şerban Puiu
Mafteia / Arteziana / Aspasiţa / Inga - Peretele, text şi regie Lia Bugnar

Lucian Ghimişi


Bassinet Bassinet - Doctori, femei şi alte întâmplări de Georges Feydeau, regia Vlad Corbeanu

Ionuţ Ghinea


Jenică - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Marius Gîlea


Celimar - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor
Timofeev - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag
Kandid Kastorovici Tarelkin / Sila Sîlici Kopîlov - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag

Florina Gleznea


Ruth - Efectul razelor gamma asupra crăiţelor lunatice de Paul Zindel, regia Mariana Cămărășan

Şerban Gomoi


Ricky, Tavi - Două liniuţe, text şi regie Lia Bugnar

Alexandru Grădinaru


Copil Brandahlîstova - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag
Ţareviciul - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag
Grig - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
fiul lui Pristanda - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
actor în trupa de teatru - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Andreea Grămoşteanu


Maria - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Angelica, doica Julietei - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Gertrude - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Dacia Necşulescu - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Simona Grumezea


Liudmila Spiriodonova Brandahlîstova - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag

Adriana Guluţanu


Doamna - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Ionuţ Gurgu


Cerşetor, Mahalagiu - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

H

Alexandrina Halic


Nanny - Efectul razelor gamma asupra crăiţelor lunatice de Paul Zindel, regia Mariana Cămărășan

Nicoleta Hâncu


Viola - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Constanze Weber - Amadeus de Peter Shaffer, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Zoe Trahanache, soţia lui Zaharia Trahanache - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Lady Capulet - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Elmire - Tartuffe de J.B.P.Molière, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Helena - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Ophelia - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Sarmisegetuza - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Andrei Huţuleac


Feste - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Wolfgang Amadeus Mozart - Amadeus de Peter Shaffer, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Ştefan Tipătescu - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Contele Paris - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Valère - Tartuffe de J.B.P.Molière, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Puck / Philostrat - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Hamlet - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Decebal - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

I

Radu Iacoban


Bătrânul / Preotul - Peretele, text şi regie Lia Bugnar

Ştefan Iancu


actor în trupa de teatru - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Lucian Iftime


Şatala - Tartuffe de J.B.P.Molière, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Ghiţă Pristanda, şeful poliţiei locale - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Iedul cel mijlociu - Procesul caprei cu un ied, text şi regie Radu Iacoban

Gheorghe Ifrim


Fedea - O femeie drăguţă cu o floare şi ferestre spre nord de Edvard Radzinski, regia Mihai Constantin

Carmen Ionescu


Doamna Colombot - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor

Carol Ionescu


Fabian - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Venticello 1 - Amadeus de Peter Shaffer, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Ionescu, învăţător şi ziarist / Ghiţă Pristanda - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Romeo - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Laurent - Tartuffe de J.B.P.Molière, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Francisc Fluieraru - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Rosencrantz - Hamlet de Wiliam Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Danni Ionescu


Genovez - Paganini, text şi regie Mick Davis

Dragoş Ionescu


Vernouillet - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor
Cerşetorul - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Cristiana Ioniţă


Domniţă - Paganini, text şi regie Mick Davis
Suita Ţarinei - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Gheorghe Iordache


Funcţionar - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag
Behemoth şi Trimisul Suedez 2 - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Alexandra Iosif


Renul - O femeie drăguţă cu o floare şi ferestre spre nord de Edvard Radzinski, regia Mihai Constantin

Claudiu Istodor


Nick Piccolo - Iubire isterică de Laura Cahill, regia Cristian Juncu

Tudor Aaron Istodor


Niccolo Paganini - Paganini, text şi regie Mick Davis
Jenică - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor
Şi negru şi alb şi gri, text şi regie Mimi Brănescu
Secretul Doctorului Honigberger după Mircea Eliade, regia Dragoş Galgoţiu

George Ivaşcu


Napoleon Bonaparte - Paganini, text şi regie Mick Davis
Kandid Kastorovici Tarelkin / Sila Sîlici Kopîlov - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag

J

Vlad Jipa


Jacques Latouche - Pijamale de Mawby Green şi Ed Feilbert, regia Silviu Biriș

L

Ana Maria Lazăr


Doamna - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Rodica Lazăr


Capra - Procesul caprei cu un ied, text şi regie Radu Iacoban

Vlad Linţă


actor în trupa de teatru - Hamlet de Wiliam Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Vlad Logigan


Momo - Domnul Ibrahim şi florile din Coran după Eric-Emmanuel Schmitt, dramatizarea și regia Chris Simion
Fedca - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag
Pahomov - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag

Liviu Lucaci


Dick Christie - Cum se cuceresc femeile de Woody Allen, regia Liviu Lucaci

Lorena Luchian


Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu

Ştefan Lupu


Trofimov - Livada de vişini de A.P. Cehov, regia Antoaneta Cojocaru

Luana Lute


Cerşetor, Mahalagiu - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

M

Ana Ioana Macaria


Fifica - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Marius Manole


Nick - 7 dintr-o lovitură, text şi regie Lia Bugnar
Robert - Două liniuţe, text şi regie Lia Bugnar
Vasea - Peretele, text şi regie Lia Bugnar

Medeea Marinescu


Crina - Două liniuţe, text şi regie Lia Bugnar

Andreea Mateiu


Mavruşa bucătăreasa - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag

Adela Mărculescu


Doamna Pernell, mama lui Orgon - Tartuffe de J.B.P.Molière, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Ghioala - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Gloria Melu


Zână - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Andreea Mera


Zână - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Conrad Mericoffer


Iedul cel mare - Procesul caprei cu un ied, text şi regie Radu Iacoban

Silvana Mihai


Julieta - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Cristina Mihăilescu


Domniţă - Paganini, text şi regie Mick Davis

Ionel Mihăilescu


Secretul Doctorului Honigberger după Mircea Eliade, regia Dragoş Galgoţiu
Andrei Andreevici Skameikin - O femeie drăguţă cu o floare şi ferestre spre nord de Edvard Radzinski, regia Mihai Constantin

Virginia Mirea


Secretul Doctorului Honigberger după Mircea Eliade, regia Dragoş Galgoţiu
Gherghina Profirel - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Anton Miron Presan


fiul lui Pristanda - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Hamlet, copil - Hamlet de Wiliam Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Sorin Miron


Sir Andrew - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Un Cetăţean turmentat - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Capulet - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Orgon, soțul lui Elmire - Tartuffe de J.B.P.Molière, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Nic’ Fundulea - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Baronul von Swieten - Amadeus de Peter Shaffer, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Directorul trupei de actori - Hamlet de Wiliam Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Chiriachiţa - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Roberta Mitache


Molly - Jake şi femeile lui de Neil Simon, regia Claudiu Goga

Mihai Mitiţescu


Opricinic - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Ştefan Mohor


un om în suita ducelui Orsino - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Balthazar - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Un tejghetar - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Corina Moise


Hippolyta / Titania - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Contesa Olivia - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Soţia Directorului Trupei de actori - Hamlet de Wiliam Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Gena - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Alexandru Moldovan


Opricinic - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Ioana Moldovan


Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu

Marcela Motoc


Sena - Peretele, text şi regie Lia Bugnar

Irina Movila


Aelita - O femeie drăguţă cu o floare şi ferestre spre nord de Edvard Radzinski, regia Mihai Constantin

Mihai Munteniţă


Kacealla - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag

Simona Muscă


Cerşetor, Mahalagiu - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

N

Alexandru Nagy


Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu
Tavi - Două liniuţe, text şi regie Lia Bugnar
Vasea - Peretele, text şi regie Lia Bugnar
10 pentru New York, text şi regie Lia Bugnar

Ada Navrot


Mafteia - Peretele, text şi regie Lia Bugnar

Iulia Neacşu


Cerşetor, Mahalagiu - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Alexandru Nedelcu


Nick / Luca - 7 dintr-o lovitură, text şi regie Lia Bugnar
Robert - Două liniuţe, text şi regie Lia Bugnar

Rodica Negrea


Charlotta - Livada de vişini de A.P. Cehov, regia Antoaneta Cojocaru

Adrian Nicolae


Sir Toby - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Contele von Strack - Amadeus de Peter Shaffer, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Mercuţio - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Damis - Tartuffe de J.B.P.Molière, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Demetrius - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Tache Farfuridi, avocat - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Groparul - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Rădulescu Nercea, avocat Petre Dinu - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Ionuţ Niculae


10 pentru New York, text şi regie Lia Bugnar

Catinca Nistor


Domniţă - Paganini, text şi regie Mick Davis

Marcela Nistor


Julieta - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Gelu Niţu


Episcopul Janin - Paganini, text şi regie Mick Davis

Mihai Niţu


Bătrânul / Vasea - Peretele, text şi regie Lia Bugnar

O

Maria Obretin


Marina - 7 dintr-o lovitură, text şi regie Lia Bugnar

Virgil Ogăşanu


Hagi Tudose - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Orodel Olaru


Bocardon - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor
Gusi - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Marin Olteanu


Un cetăţean - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Mirela Oprişor


Şi negru şi alb şi gri, text şi regie Mimi Brănescu

P

Cosmin Teodor Pană


Andrei - S-a furat mireasa de Radu Popescu, regia Radu Popescu

Ramona Pasăre


Cerşetor, Mahalagiu - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Alexandru Pavel


Flegont Egorîţ Popugaicikov - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag
Lysander - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Orsino - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Tybalt - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Josef, împăratul Austriei - Amadeus de Peter Shaffer, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Agamemnon Dandanache, candidat - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Stafia defunctului rege. Tatăl lui Hamlet - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Petre Dinu - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Ştefan Pavel


10 pentru New York, text şi regie Lia Bugnar

Ioana Pavelescu


Secretul Doctorului Honigberger după Mircea Eliade, regia Dragoş Galgoţiu

Nicolae Parpală


Ajutorul groparului - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Gavril Pătru


Dick Cristie - Cum se cuceresc femeile de Woody Allen, regia Liviu Lucaci

Aurora Păunescu


Maria Ventesei - Paganini, text şi regie Mick Davis
10 pentru New York, text şi regie Lia Bugnar

Viorel Păunescu


Muromski - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag
Cerşetorul - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Emanuel Pârvu


Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu

Lavinia Pele


10 pentru New York, text şi regie Lia Bugnar

Oana Pellea


Betty - Efectul razelor gamma asupra crăiţelor lunatice de Paul Zindel, regia Mariana Cămărășan
Ea - Mă tot duc după William Shakespeare, Marc Doré

Elena Penescu


Curva 1 - Domnul Ibrahim şi florile din Coran după Eric-Emmanuel Schmitt, dramatizarea și regia Chris Simion

Daria Pentelie


Maria, fată în casă

Adelaida Perjoiu


Eleonora Quilici - Paganini, text şi regie Mick Davis

Mihai Perşa


Patriarhul - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Cristian Popa


Rick - Iubire isterică de Laura Cahill, regia Cristian Juncu

Romeo Pop


Inspector Legrand - Pijamale de Mawby Green şi Ed Feilbert, regia Silviu Biriș

Simona Pop


Secretul Doctorului Honigberger după Mircea Eliade, regia Dragoş Galgoţiu

Tania Popa


Babette Latouche - Pijamale de Mawby Green şi Ed Feilbert, regia Silviu Biriș

Adela Popescu


Emma - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor

Adina Popescu


Dna Aigreville - Doctori, femei şi alte întâmplări de Georges Feydeau, regia Vlad Corbeanu

Angel Popescu


Bogey - Bogart - Cum se cuceresc femeile de Woody Allen, regia Liviu Lucaci

Bianca Popescu


Suita Ţarinei - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Gabriela Popescu


Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu
Madam Arcati - Fantoma, dragostea mea de Noel Coward, regia Şerban Puiu
Mafteia - Peretele, text şi regie Lia Bugnar

Valentin Popescu


Secretul Doctorului Honigberger după Mircea Eliade, regia Dragoş Galgoţiu

Alexandru Potocean


Lupul / Iedul cel mare - Procesul caprei cu un ied, text şi regie Radu Iacoban

Neculai Predica


Gropar - Paganini, text şi regie Mick Davis

Ariana Presan


Lady Montague - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Filipote - Tartuffe de J.B.P.Molière, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Teresa Salieri - Amadeus de Peter Shaffer, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Soţia lui Pristanda - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Doica - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

R

Andrei Radu


Antonio - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Prinţul Escalus - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

Paul Radu


Un om în suita ducelui Orsino - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Abraham / Garda - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Elf - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
un negustor - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Francisco - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Dan Rădulescu


Iordache Brânzovenescu, avocat - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Iedul cel mic - Procesul caprei cu un ied, text şi regie Radu Iacoban

Cristiana Răduţă Bobic


Suzanne - Jurnalul plăcerii de Jean Claude Carriere, după o idee de Andreea Vulpe

Marian Râlea


Domnul Ibrahim - Domnul Ibrahim şi florile din Coran după Eric-Emmanuel Schmitt, dramatizarea și regia Chris Simion
Lupul - Procesul caprei cu un ied, text şi regie Radu Iacoban

Andrei Redinciuc


Un ofiţer / un om în suita Ducelui Orsino - A douăsprezecea noapte de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Peter - Romeo și Julieta de William Shakespeare, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Ionescu / Tăchiţă - O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Horaţio - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Un vecin - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Miriam Rizea


Leana - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Virginia Rogin


Rosalita - Paganini, text şi regie Mick Davis

Diana Roman


Molly - Jake şi femeile lui de Neil Simon, regia Claudiu Goga

Tamara Roman


Maria Ventesei - Paganini, text şi regie Mick Davis

Radu Romanciuc


10 pentru New York, text şi regie Lia Bugnar

Liviu Romanescu


František Ondříček - Paganini, text şi regie Mick Davis

Paula Rotar


Domniţă - Paganini, text şi regie Mick Davis

Alina Rotaru


Fefe - 7 dintr-o lovitură, text şi regie Lia Bugnar
Crina - Două liniuţe, text şi regie Lia Bugnar

Beatrice Rubică


Domniţă - Paganini, text şi regie Mick Davis

Andrei Runcanu


Luca - 7 dintr-o lovitură, text şi regie Lia Bugnar

Mircea Rusu


Ivan cel Groaznic / Bunşa Koreţki - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Dragoş Ruşanu


Paganini copil - Paganini, text şi regie Mick Davis

Q

Amir Qashou


Subțirelu’ / Un prinț indian - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

S

Mihai Gruia Sandu


Satan - Paganini, text şi regie Mick Davis
El - Mă tot duc după William Shakespeare, Marc Doré

Nadiana Sălăgean


Sheila - Jake şi femeile lui de Neil Simon, regia Claudiu Goga

Alexandra Sălceanu


Fefe - 7 dintr-o lovitură, text şi regie Lia Bugnar
Linda Christie - Cum se cuceresc femeile de Woody Allen, regia Liviu Lucaci
Sena - Peretele, text şi regie Lia Bugnar

Cosmin Seleşi


Jenică - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Alexandru Sinca


Gropar / Papa Pius al VII-lea / Genovez - Paganini, text şi regie Mick Davis
Şatala / Funcţionar - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag
Opricinic - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag
10 pentru New York, text şi regie Lia Bugnar
Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu

Lia Sinchevici


Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu
Domniţă - Paganini, text şi regie Mick Davis

Radu Solcanu


Funcţionar / Copil Brandahlîstova - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag

Gabriel Spahiu


Apokin - O femeie drăguţă cu o floare şi ferestre spre nord de Edvard Radzinski, regia Mihai Constantin

Petrişor Stan


Antonio Paganini - Paganini, text şi regie Mick Davis

Teodora Stanciu


Virginia Miller - Iubire isterică de Laura Cahill, regia Cristian Juncu

Alin State


Secretul Doctorului Honigberger după Mircea Eliade, regia Dragoş Galgoţiu

Marius Stănescu


Fernand - Freamătul plopilor de Gérald Sibleyras, regia Anca Maria Colţeanu

Raluca Straia


Emma - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor

Alexandra Stroe


Domniţă - Paganini, text şi regie Mick Davis

Ș

Bogdan Şerban


Funcţionar / Copil Brandahlîstova - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag

Andreea Şovan


Suita Ţarinei - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Irina Ştefan


Suita Ţarinei - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag

Sorina Ştefănescu


Sharon / Gina / Vanessa / Go-Go Girl - Cum se cuceresc femeile de Woody Allen, regia Liviu Lucaci

T

Carmen Tănase


Şi negru şi alb şi gri, text şi regie Mimi Brănescu
Karen - Jake şi femeile lui de Neil Simon, regia Claudiu Goga
o organizatoare de nunţi, o ceferistă, o femeie gardian - public, o femeie fără adăpost - S-a furat mireasa de Radu Popescu, regia Radu Popescu

Cristea Teicu


Funcţionar - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag

Isvan Teglas


Prezervativ - Două liniuţe, text şi regie Lia Bugnar
Preotul - Peretele, text şi regie Lia Bugnar

Aurelian Temişan


Georges Chauvinet - Pijamale de Mawby Green şi Ed Feilbert, regia Silviu Biriș

Adrian Titieni


Konkurs după Alexandr Galin, regia Emanuel Pârvu
Şi negru şi alb şi gri, text şi regie Mimi Brănescu

Adriana Trandafir


Hoaşca bătrână - Peretele, text şi regie Lia Bugnar

Dan Tudor


Celimar - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor

Ț

Florentina Ţilea


Inga - Peretele, text şi regie Lia Bugnar

Anca Ţurcaşiu


Doamna Colombot - Dator vândut după Eugène Labiche, regia Dan Tudor

U

Ana Udroiu


Domniţă - Paganini, text şi regie Mick Davis

Ana Ularu


Sena - Peretele, text şi regie Lia Bugnar
Capra - Procesul caprei cu un ied, text şi regie Radu Iacoban

Amelia Ursu


Curva 2 - Domnul Ibrahim şi florile din Coran după Eric-Emmanuel Schmitt, dramatizarea și regia Chris Simion

V

Andreea Vasile


Beth Tocyznski - Iubire isterică de Laura Cahill, regia Cristian Juncu
Dna Aubin - Doctori, femei şi alte întâmplări de Georges Feydeau, regia Vlad Corbeanu
Maggie - Jake şi femeile lui de Neil Simon, regia Claudiu Goga

Răzvan Vasilescu


Andrei Andreevici Skameikin - O femeie drăguţă cu o floare şi ferestre spre nord de Edvard Radzinski, regia Mihai Constantin

Mihaela Velicu


Suita Ţarinei - Ţarul Ivan îşi schimbă meseria de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag
Marianne - Tartuffe de J.B.P.Molière, direcția de scenă Victor Ioan Frunză
Hermia - Visul unei nopți de vară de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

Alexandra Velniciuc


Elvira - Fantoma, dragostea mea de Noel Coward, regia Şerban Puiu
Claudine Amour - Pijamale de Mawby Green şi Ed Feilbert, regia Silviu Biriș

Meda Victor


Lilith - Paganini, text şi regie Mick Davis

Marius Florea Vizante


Charles - Fantoma, dragostea mea de Noel Coward, regia Şerban Puiu

Vlad Vîlciu


Cerşetor, Mahalagiu - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor

Alexandru Vlad


Şatala - Tarelkin de A.V. Suhovo-Kobîlin, regia Gelu Colceag

Letiţia Vlădescu


Ema - 7 dintr-o lovitură, text şi regie Lia Bugnar
Zora - Peretele, text şi regie Lia Bugnar
Leana - Hagi Tudose de Barbu Ştefănescu Delavrancea, regia Dan Tudor
10 pentru New York, text şi regie Lia Bugnar
Iedul cel mic - Procesul caprei cu un ied, text şi regie Radu Iacoban

Z

Vlad Zamfirescu


Şi negru şi alb şi gri, text şi regie Mimi Brănescu

Mirela Zeţa


Gertrude - Hamlet de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
Dacia Necşulescu - Titanic vals de Tudor Muşatescu, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză